Jdi na obsah Jdi na menu

Kvalifikace Českého poháru st. žákyň je za námi

O uplynulém víkendu se konala kvalifikace Českého poháru starších žákyň. Áčko čekala cesta do Tábora, béčko na Orion do Dolních Břežan.

Sraz, (Taussigovi přijeli o 3 minuty později, prý musely cestou na Opatov koupit karton kapesníků pro posmrkávající posádku) i cesta do Jižních Čech, proběhla v pohodě.

V 9 hodin nás čekal první zápas s Příbramí. I přes velmi dobrý výkon, asi nejlepší, co holky na turnaji odehrály, jsme po setech 23-25 a 23-25, odešli poraženi. První set jsme ukončili podáním do autu. Druhý ukončil rozhodčí sám, kdy smeč soupeře, která šla mimo kurt, viděl jako jediný v hale v hřišti. V tento okamžik nastala ta pravá chvíle ukázat něco z trenérského umu, který čerpáme od našich služebně starších kolegů. Vydal jsem se, za hlasité podpory Tomáše, směrem k rozhodčímu abych za a) se pokusil zvrátit jeho chybné rozhodnutí a vybojoval pro nás alespoň opakování poslední výměny, za b) aby si pamatoval, že nás nikdo řezat nebude!! A že bude mít celý víkend na to, aby nám tuto ohavnou křivdu vrátil!! Výsledek: za a) vůbec se se mnou nebavil, slezl z empiru a šel na kafe. Za b) už nás na turnaji vůbec nepískal…

Po tomto trenérském fiasku, nás po krátké pauze, čekala Hlincovka, asi největší favorit turnaje. Prohráli jsme 0-2, sety 16 a 11, ale v prvním celkem slušný výkon, ve druhém byl soupeř jasně lepší, vyhrál zaslouženě.

Tentokrát nás čekala delší (třízápasová…) přestávka a po ní nás čekaly České Budějovice. Byl to důležitý zápas, výhra by nás udržela v naději v bojích o přední příčky. Navíc přijela Lucka, která měla za sebou kadetskou ligu. Před prvním setem jsme s Tomášem zdůrazňovali, jak je vstup do zápasu důležitý. Super, takže stav 3:11, tajmy v háji, holky vyděšený, bez emocí, jiskry. 17:25. Druhý set o trochu lepší, přesto 21:25, odchod na párek.

Po tomto utkání nastal možná klíčový okamžik nejen turnaje. Kapitánka Anet si zavolala tým do šatny, prý si promluvit. Co přesně si holky řekly, nevíme, ale do derby s Meteorem vstoupily dobře, byly plné odhodlání bojovat, rvát se o výhru a i přes některé chyby se jim to dařilo. Vedeme 23:19, bezva, to dáme. Pak okno, zatmění, 2 servisy v autu 24:26. Nevadííí, druhej set je náš a dáme tajbrejk, vedeme 23:20, okno číslo 2, všechno marný, trenéři na kapačkách, kotel nevěřil vlastním očím, prohra 23:25, slzy, kapesníky definitivně došly.

No nic, je čtvrt na devět, jdeme na večeři, po ní, na popud holek, sraz na pokoji s trenéry. Říkáme s Tomem, to je konec kámo, mluvili s Martinem Lepičem, odvolá nás, končíme woe!! Tak ne, hvězdy s námi chtěly probrat hru, výkony a tak. Každá se k tomu řekla své, trenéři taky, bylo to fajn. A ještě stihly předat nejmenovanému trenérovi dortík k narozkám. Díky moc!!

Ráno, okolo 8 hodiny se nám, po 10minutovém bušení na dveře pokojů, podařilo holky probudit. Po vydatné snídani, (Dano díky), nás v 9:30 čekal českobudějovický Třebín, který jen těsně na horší poměr balonů nepostoupil do skupiny o 1 až 3 ligu. Bylo na nás vidět, že v žádném případě nechceme další prohru, holky dřely, lavička a kotel fandily a byla z toho výhra 2:0! Konečně.

Naší euforii v posledním utkání odnesl domácí Tábor, dostal nařezáno 2:0, sety 11 a 17. To znamenalo pro nás konečné 7 místo a v říjnu 4. liga.

Myslíme si, že dámy hrály lépe, než ukazují výsledky, trochu doplatily na brutálně vyrovnanou základní skupinu (dle trenéra našeho Béčka, tak v kvalifikační skupině co bylo Béčko, by nemohlo Áčko nepostoupit do jedné z prvních třech lig), že se zase o něco lépe poznaly, víc drží při sobě, což krásně potvrzuje situace při odjezdu, kdy jediná Křéča se nevracela do Prahy, ale čekala na odvoz na chatu. To znamenalo, že tým odmítl odjet dříve, než odvoz přijede a tak se hromadně počkalo. Dobře vy!!!

V Táboře jsme zapomněli jen jedny sálovky, obrovský úspěch! Naštěstí sir Sherlock Holmes okamžitě vypátral, komu patří a díky spolupráci pražských klubů, byly v pondělí Křéče předány.

Na závěr bych moc rád poděkoval těm, co si vyřvali hlasivky, pomáhali a dělali servis. Takže Dano, Petře, Pavle, Kačko, Bedřichu, Radko, Michale a Drahorádko jr., díky moc!! Těšíme se na Vás při dalším výjezdu.

Našimi soupeři v dalším kole budou Vratislavice, Varnsdorf, Žatec, Most, Brandýs n. L a Meteor.