Jdi na obsah Jdi na menu

Z Chodova si vezeme 4 body do ligy kadetek. Juniorky měly volno.

4. 12. 2013

V sobotu jsme odehráli odložená utkání z prvního kola, kdy jsme vyšli našemu soupeři vstříct a na základě jeho požadavku do Chodova odjeli v náhradním termínu. Náhradní termín, nebyl to jediné náhradní. Po příjezdu do haly, ve které se měla utkání dle rozpisu odehrát, jsme začali potkávat osoby v kimonech. To samo o sobě ještě problém nebyl, vždyť spoustu městských hal má více sportovišť, avšak ne tak tomu bylo v Chodově. Na palubovce městské haly právě probíhalo zahájení turnaje v karate a vůbec to nevypadalo, že by se za hodinu mělo hrát utkání volejbalistek. Pořadatel turnaje v karate nám sdělil, že se volejbal hraje ještě v nějaké ZŠ a dal nám mapu, abychom se tam dostali. Po cca 15 minutovém hledání jsme školu objevili a opravdu v tělocvičně se nacházel náš soupeř. Tělocvična je sice uvedena jako náhradní hala Chodova, ale v rozpise jaksi písmenka "NH" chyběla. Trenér domácích mi sice tvrdil, že mi to před měsícem říkal, když hráli u nás v Praze, ale my se musíme řídit oficiálním rozpisem. Celá tato anabáze znamenala pro nás, že jsme byli na rozcvičení připraveni až 15 min. před utkáním. Prodloužení času na rozcvičení nám rozhodčí umožnil až na základě pohrůžky, že uvedeme do zápisu nesprávnost hracího místa. Pravda, že nevím jak by vše dopadlo, kdybychom z vlastní iniciativy nehledali po Chodově soupeře. A nevím jak by se tvářili Chodovští, kdybychom je poslali v Praze např. do Letňan a čekali na ně v Modřanech.

Neklid a nervozita při hledání sportoviště a nedostatečné rozcvičení, tak mohly mít za následek ztrátu prvního utkání v poměru 2:3. Nutno přiznat, že hráčky Chodova, které za administrativní chybu svého oddílu nemohly, podaly velmi dobrý výkon a vítězství v prvním utkání si zasloužily.

Do druhého utkání nastoupily naše soupeřky ještě s větším nasazení, než do utkání prvního a vcelku snadno vyhrály první set 25:15. Náš výkon také nebyl špatný, ale na dobře hrajícího soupeře bylo nutné vyvinout daleko větší tlak a hrát na maximum. To se nakonec povedlo a naše hráčky předvedly velmi dobrý výkon (poprvé v této sezoně) a po setech 22,21 a 20 urvaly plný počet bodů ve svůj prospěch. Celé utkání mělo velmi vysokou úroveň a většina bodů byla uhrána po vynucených chybách, nikoliv po nevynucených a to na obou stranách.

Přejme si jen, ať nám forma vydrží do neděle, kdy k nám přijede dosud vedoucí tým tabulky Sokolov.