Jdi na obsah Jdi na menu

V pátek nastoupily naše žákyně v lize kadetek proti Kralupům

29. 3. 2016

Žákyně využily možnost nastoupit v lize kadetek v posledním dvojutkání soutěže. Soupeřem byly Kralupy, které tuto soutěž hrají také se staršími žákyněmi. V průběhu sezony jsme se v Českém poháru utkaly s Kralupami již 3x a naše výsledky byly dost špatné. Všechna utkání jsme prohrály 0:2 a ve většině setů jsme neuhrály ani 15 bodů… Kralupy nakonec obsadily v celkovém pořadí ČP žákyň 7. místo, oba zápasy tedy slibovaly dobrou přípravu na blížící se 1. kolo Mistrovství ČR žákyň.

Od začátku jsme soupeře tlačily dobrým podáním, naopak jsme neměli problém s příjmem toho soupeřova. Moc se nám sice nedařilo na útoku (hodně jsme sami kazili a úspěšnost složených jsme měli žalostných 18 %), ale díky podání a blokům jsme první set získali 25:19. Soupeře jsme tím značně zaskočili.

Ve druhém setu jsme vedli hned od začátku. Sice se nám trochu přestal dařit servis (ve druhém setu jsme jich zkazili hned 8!), za to jsme se výrazně zlepšili na útoku (úspěšnost 67 %) a tak jsme druhý set získali ještě přesvědčivěji než ten první a to poměrem 25:17.

Soupeř se však nevzdal, začalo se mu dařit na podání, přestal ho kazit a ve třetím setu to byl vyrovnaný boj o každý bod. Prohrávali jsme sice 7:10, pak jsme však získali vedení 12:10, soupeř vyrovnal na 15:15 a pak se mu povedla klíčová série na 15:19. Tuto ztrátu jsme již nedokázali stáhnout, i když jsme se přiblížili na rozdíl jediného bodu (19:20), avšak set nakonec získal soupeř 25:19.

Třetí set se herně vyvíjel podobně. Soupeř nás tlačil podáním a odskočil na 10:3. Pak jsme hru vyrovnali, ale soupeř si vedení z úvodu setu stále udržoval a bylo to postupně 18:9 a 20:14. Pak se nám povedla bodová série, která set ještě mírně zdramatizovala, snížili jsme na 20:22, ale v koncovce jsme zkazili 2 servis a soupeř čtvrtý set získal 25:21.

V rozhodujícím tie-breaku se nám vůbec nedařilo na útoku. Za celý tie-break jsme nesložili ani jeden útok:-O Nedávno se nám něco podobného „povedlo“ v Přeboru Prahy s Orionem… Stejně jako tam, i nyní jsme tie-break prohráli, tentokrát 12:15 (což vzhledem k tomu, že jsme nedali ani jeden bod útokem je ještě dost lichotivé skore…).

Celkově jsme prvním utkání zkazili docela dost podání (celkem za 5 setů jich bylo 22), celkem jsme udělali 39 nevynucených chyb, nicméně soupeř byl na tom stejně. Podobný byl i počet daných es (20 vs 19) i úspěšnost útoku (37 % vs 34 %). Soupeře jsme převýšili na blocích 8 vs 2.

Do druhého utkání nastoupila na naší straně jiná sestava hned na 3 postech. Holkám chvíli trvalo, než si na sebe i na soupeře na hřišti zvykly a tak jsme prohrávaly 6:16 a následně i 13:20. Pak se naše hra trochu zlepšila, stáhli jsme na 16:20, ale na víc to nestačilo a první set jsme ztratily 19:25.

Od druhého setu jsme však hrály již lépe. Začalo se nám zase dařit na podání, tím soupeř hůře útočil a skóre se postupně navyšovalo v náš prospěch 10:5, 16:7, 20:8 až ke konečnému 25:12.

Třetí set jsme se zase dostaly na „proherní“ stranu. V tomto setu se nám nedařilo téměř nic, špatné podání, špatný útok, hodně nevynucených chyb (v setu celkem 13) a soupeř stále navyšoval své vedení až na konečných 13:25.

Čtvrtý set, znovu na „výherní“ straně – lepší se náš servis, příjem i útok a tak po vyrovnaném úvodu setu (14:14) odskakujeme na 19:14 a následně i 23:17. Pak však přichází naše neuvěřitelná série nevynucených chyb a tak soupeř, aniž by si sám uhrál jediný bod, srovnává na 24:24!! Soupeř si bod vlastním přičiněním uhrál za stavu 19:15 (pro nás) a pak další až za stavu 25:25… V koncovce byl soupeř šťastnější a set získal 28:26 a celé utkání tak 3:1.

Celkově oba zápasy splnily cíl, s kterým jsme do nich šly – žákyně si zahrály 9 setů proti kvalitnímu soupeři. Snad tyto zkušenosti zúročíme na prvním kole MČR starších žákyň a postoupíme mezi nejlepších 16 týmů republiky. První kolo nás čeká v půlce dubna a s největší pravděpodobností pojedem do Nového Jičína.

Videa z obou utkání jsou v samostatném článku.