Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Výzva - den 7 - mocný finiš

31. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Nejprve připomenutí, že detailní průběžné výsledky najdete na adrese https://1url.cz/@vyzva_schody

 

Jste všichni skvělí!!

 

Ufff, máme to za sebou. Poslední, sedmý den výzvy, to byly výkony! Sedm skupin dnes zaznamenalo nejlepší výkony za celo výzvu. Většinu účastníků asi hnalo vpřed heslo „Už jen dnes a mám to za sebou, tak schodům ukážu, co dovedu!!“. No uvidíme, co nám zítra na to poví naše nohy…:-O

V organizačním výboru jsme dnes uvažovali, že bychom, jako poděkování za skvělé výkony a jakýsi bonus, umožnili všem účastníkům soutěžit ještě další den (či dva či týden), ale s tím bychom asi narazili:-) Takže výzvu skutečně ukončujeme po plánovaných 7 dnech.

Spousta účastníků se nás ptala – a co zítra, jaká bude výzva od zítřka? Na jednu stranu nás těší zájem všech účastníků, na druhou stranu jsme i my jen lidé a ač se to možná účastníkům úplně nezdá, tak za organizací takovéto výzvy je docela dost „administrativní“ práce (za tuto výzvu bych to odhadl tak na 50 osobohodin). Proto i my si potřebujeme alespoň pár dní oddychnout. Nicméně nějakou novou výzvu vyhlásíme, doufejme, že ještě během února (nejraději bychom tedy vyhlásili tréninky v tělocvičně, ale to asi neklapne…:-//) Pokud máte sami návrh na nějakou výzvu, dejte trenérům vědět, uvidíme, jaké návrhy se sejdou, a pak z toho něco vybereme. Jinak zase něco vymyslíme my!! Na organizaci se z trenérů podíleli především Péťa, Bára, Martin L. a Zdenda. Jim patří dík za to, že „se“ výzva vymyslela, fungovala a vyhodnocovala.

 

Vítězi této výzvy jsou všichni, kteří to vydrželi všech 7 dní. Není to jednoduché se každý den donutit k nějakému výkonu.

 

Neděle, sedmý den výzvy. Jak bylo avizováno, padlo mnoho rekordů. Za jediný den bylo vystoupáno 238 873 schodů, tedy 40 608 výškových metrů!! Celkem účastníci vystoupali za sedm dní neuvěřitelných téměř jeden a čtvrt (1 250 000) milionu schodů, což znamená téměř 211 výškových kilometrů!!

 

Pdli i neuvěřitelné individuální výkony – Filip Taussig 12 600, Jana Rojková 12 248, Kája Chvalinová 10 510, Julča Hrochová 9 590 či Honza Chvalina 7 182 schodů!! Neuvěřitelné!! Dospělým s přibývajícími dny síly asi spíše ubývali, přesto se poslední den Bohouš Křeček dostal na 5 658 a Lucka Kýnová 4 336 schodů.

 

Komentář k detailním výsledkům se tu objeví snad během úterý, nyní jen medailisté z hlavních soutěží:

Družstva hráček:

 1. Přípravka - 178 310 schodů
 2. Starší žákyně A - 166 827 schodů
 3. Kadetky B - 118 245 schodů

Družstva trenérů a rodinných příslušníků (nesmírně vyrovnaná kategorie):

 1. Trenéři + rodinní příslušníci dorostu - 132 989 schodů
 2. Trenéři + rodinní příslušníci žákyň - 127 699 schodů
 3. Trenéři + rodinní příslušníci přípravky - 123 009 schodů

Hráčky celkově:

 1. Jana Rojková (st žně A) - 41 507 schodů
 2. Julča Hrochová (přípravka) - 39 674 schodů
 3. Kája Chvalinová (příravka) - 32 886 schodů

Jednotlivci mimo hráček:

 1. Filip Taussig - 42 547 schodů
 2. Bohouš Křeček - 17 764 schodů
 3. Lucka Kýnová - 16 375 schodů

Průměrný počet schodů na 1 účastníka:

 1. Starší žákyně A - 13 902 schodů / účastníka
 2. Kadetky B - 11 825 schodů / účastníka
 3. Trenéři + rodinní příslušníci dorostu - 8 312 schodů / účastníka

 

Jste všichni skvělí a těšíme se na další výzvu.

 

Mikulovka Olé!

 

 

 

Výzva - den 6 - změny ve vedení

30. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Nejprve připomenutí, že detailní průběžné výsledky najdete na adrese https://1url.cz/@vyzva_schody

 

Sobota, šestý den výzvy. U některých účastníků se zřejmě projevil náročný páteční večer i to, že někdo vyměnil schody za lyže, a tak výkony některých byli v sobotu řádově nižší než v předchozích dnech. Přesto sobota přinesla zatím druhý nejlepší výkon výzvy. Za jediný den bylo vystoupáno 180 898 schodů, tedy 30 753 výškových metrů!! Celkem účastníci vystoupali za šest dní zatím 999 055 schodů, tedy téměř 170 výškových km. Milion schodů nám zatím odolává. Teda ono se každý den najde pár jedinců, kteří svůj výkon pošlu až během noci nebo až druhý den ráno, takže je dost pravděpodobné, že byla tato magická hranice již překonána, ale podle oficiálních čísel si na to musíme počkat až na poslední den.

 

Po sobotě se změnilo obsazení prvního místa ve dvou ze tří hlavních sledovaných kategorií. Na první místo mezi týmy se dostala přípravka. Před posledním dnem má před Staršími žákyněmi A náskok 2 503 schodů, tak uvidíme, zda žákyně ještě dokáži poslední den zmobilizovat své síly. Do čela jednotlivců se dostala Julča Hrochová, která se každým dnem neúnavně zlepšuje. Takže beze změny zůstala jen kategorie průměr vystoupaných schodů na jednoho člena – tam stále vévodí Starší žákyně A s průměrem téměř 11 500 schodů na osobu.

 

Přípravka i starší žákyně a se již blíží k 25 000 výškovým metrům, a tak se obě družstva již dostala velmi blízko k Ozonová vrstvě. Tak zase trochu ochytření: Ozonová vrstva je část stratosféry ve výšce 25 až 35 km nad zemským povrchem, v níž se nachází značně zvýšený poměr ozonu vůči běžnému dvouatomovému kyslíku. Hraje mimořádně významnou roli pro pozemský život, neboť chrání planetu před ultrafialovým zářením. K nárůstu obsahu ozonu dochází při střetu dvouatomových molekul kyslíku s fotony ultrafialového slunečního záření anebo po rozštěpení elektrickou energií z blesků. Takto dodaná energie rozštěpí molekulu kyslíku na dva radikály, které poté reagují s jinými dvouatomovými molekulami za vzniku tříatomových molekul ozonu. Ozon absorbuje ultrafialové záření lépe než běžný kyslík, což má za následek oslabení přicházejícího UV záření na povrch. Kdyby zmíněné UV paprsky prošly na zemský povrch bez ztráty energie v ozonové vrstvě, byly by mimořádně nebezpečné pro pozemské organizmy, protože vysoká energie fotonů vede ke vzniku různých typů rakovinných nádorů kůže a poškození zraku. Oblast, kde je ozónová vrstva výrazně oslabená, se nazývá ozónová díra a standardně se nachází hlavně na pólech planety. Tak doufejme, že naše „schodařky“ ji nevytvoří i nad Českou republikou:-)

 

Ze zákulisí máme tentokrát pár trenérských postřehů:

- pokud vybíháte schody v botách, bolí vás stehna více, než když je vybíháte v ponožkách. To vás proti vybíhání v botách budou více bolet lýtka a také chodidla.

- člověk je tvor přizpůsobivý – největší bolest nohou se často objeví na začátku vybíhání – my to testovali na živých lidech a tam se ukazovala po cca 80-100 schodech. Pokud však člověk tuto počáteční únavu překoná a vydrží, tělo si zvykne (nebo rezignuje??) a člověk je schopen vyběhnout třeba i dalších 400 schodů

- při vybíhání do schodů je vhodné poslouchat motivační hudbu. Člověk se pak méně soustředí na únavu. Jako vhodná hudba se jeví např, skladba Richarda Müllera - Po schodoch

 

Zítra je poslední den výzvy, tak si všichni schody pořádně užijte:-)

 

Jste všichni skvělí a těšíme se zítra na nové výsledky.

 

Mikulovka Olé!

 

 

Výzva - den 5 - přípravka útočí

29. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Nejprve připomenutí, že detailní průběžné výsledky najdete na adrese https://1url.cz/@vyzva_schody

 

Pátek, pátý den výzvy, to byl skutečně „hukot“. Místo toho, aby účastníkům docházeli síly (a prý mnoha dochází…), vyšlapali účastníci zatím nejvíce schodů od začátku výzvy. Za jediný den bylo vystoupáno neuvěřitelných 200 002 schodů, tedy 34 000 výškových metrů!! Celkem účastníci vystoupali za pět dnů téměř 811 tisíc schodů. Uvidíme, zda magická hranice jednoho milionu schodů nepadne již v sobotu:-O

 

V pátek byly pololetní prázdniny, což s výkony jednotlivců značně zamíchalo. Někteří účastníci odjely na chaty, kde trpí nedostatkem schodů a jejich výkon byl proto nezvykle nízký, jiní účastníci využili že nemají on-line výuku či že jsou doma bez dětí a trhali rekordy.

 

Ještě ve středu zdánlivě neohrozitelná pozice Starších žákyň A v čele pořadí se začíná v posledních dvou dnech silně otřásat. Přípravka se každým dnem zlepšuje a momentálně ztrácí na druhém místě na žákyně již jen necelých 4 000 schodů:-O Ačkoliv žákyně rozhodně nezahálejí a jejich výkony jsou stále obdivuhodné (tři ze 4 posledních dnů se dostaly přes 25 000 schodů), tak páteční výkon přípravky, 34 552 schodů, byl úžasný.

 

Obě družstva již celkově vystoupala během výzvy téměř 20 000 km. Tím se přiblížila k výšce Olympus mons. Co to je? Tak tedy krátké ochytření (děkuji za pomoc Wikipedii): Olympus Mons (latinsky Hora Olymp) je nejvyšší známá hora sluneční soustavy, která se nachází na povrchu Marsu. Jedná se o klasickou štítovou sopku, která má na vrcholku několikanásobnou kalderu (jícen sopky). Je přibližně třikrát vyšší než Mount Everest a dvakrát vyšší než nejvyšší sopka Země Mauna Kea (počítáno od báze sopky na dně oceánské kůry). Její základna má průměr 624 km, což odpovídá přibližně rozloze Francie, přičemž průměr kaldery je zhruba 85 km. Starší název pro sopku byl Nix Olympica, což se dá volně přeložit do češtiny jako Sněhy Olympu, jelikož se při prvotních pozorováních zdál bělavý. Později byla sněhobílá barva vysvětlena pozorovanými mračny z oxidu uhličitého a vody. Tolik tedy astronomické okénko, když dnes neměly děti tu školu.

 

Zpět k naší výzvě – v jednotlivcích se do vedení dostal Filip Taussig – jeho dnešní neuvěřitelný výkon, 10 507 schodů, ho dostal před Lucku. Ta se díky dnešním 6 032 schodům udržela před Julčou Hrochovou, která dnes zvládla vystoupat 7 252 schodů. Průběžné čtvrté místo si dnešním výkonem 7 012 schodů upevnila Jana Rojková. Měnilo se i první místo mezi dospělými – neboť Pavel Uhlíř odjel na chatu, kterou v minulosti nevybavil schody, dostal se před něj Eda Marhold (táta Dančy ze starších žákyň A), který je nyní v celkovém pořadí na 10. místě. Těsně za něj se dostala Lucka Kýnová (máma Emy z mladších žákyň A).

 

Ze zákulisí máme dnes dvě zprávy. Jedna hovoří o tom, že v některých rodinách mají děti jako motivaci slíbenou výbornou večeři, pokud vyběhnou schody v dostatečném množství:-O Druhá zpráva mluví o mírné nervozitě v družstvu Starších žákyň A, vzhledem ke blížící se přípravce. Vzhledem k tomu, že členkou st žní a je i Áďa, sestra Julči z přípravky, uvidíme, zda se v sobotu v rámci úspěchu družstva neozve v Ádě nečekaně velká „sesterská láska“ a nebude se své milované mladší sestřičce celý den věnovat tak, aby si Julča na nějaké schody ani nevzpomněla…;-)

 

Zítra je víkendový den, ale naše výzva stále pokračuje.

 

Jste všichni skvělí a těšíme se zítra na nové výsledky.

 

Mikulovka Olé!

 

 

výzva - detailní výsledky

29. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Pro všechny fandy čísel a tabulek, nebo i pro ty, kdo čísla nenávidí, ale chtějí se podívat, jak na tom jsou v porovnání s ostatními, je připraven detailní přehled výsledků na tomto odkazu:

https://1url.cz/@vyzva_schody nebo klikněte ZDE

 

 

Výzva - den 4 - polovina výzvy za námi

28. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Dostali jsme se za polovinu naší výzvy. Máme za sebou 4 dny, před sebou ještě další tři. Čtvrtý den výzvy účastníci dohromady vystoupali 163 467 schodů, tedy 27 789 výškových metrů!! Celkem účastníci vystoupali za čtyři dny již téměř 610 tisíc schodů. Zatím to vypadá, že bychom mohli na konci výzvy pokořit i magickou hranici jednoho milionu schodů:-O

 

Dnes dostaly dětští účastníci vysvědčení, zítra je čekají prázdniny, tak budou mít místo školy více času na posilování nohou na schodech. Anebo na odpočinek:-)

 

Díky usilovné práci celého IT oddělení našeho oddílu zde bude velmi brzo (??pátek ráno??) zveřejněn odkaz na soubor s detailními statistikami výzvy. Každý se tak bude moci podívat, jak mu to jde v porovnání s ostatními.

  

V celkovém pořadí je nad „střechou planety“ již 6 skupin. Starší žákyně A už opustily letovou hladinu pro velké dopravní letouny a jsou ve výšce, kde létají nadzvukové bojovné letouny (a dříve létal i dopravní Concorde) a směřují k ozonové vrstvě. Tak snad tam nezpůsobí žádnou ozonovou díru. Dnes odstup od nich mírně snížila přípravka, které očividně síly stále nedocházejí. Na 3.-6. místě je situace mezi družstvy velmi vyrovnaná. S třemi družstvy rodinných příslušníků tam patří i kadetky B. Sedmé jsou zatím osamocené ml žně A, kteří mají odstup od těch před i za sebou. Pronásledují je dorostenky – kadetky A, kadetky C i juniorky. Kadetkám C dnes výrazně pomohla Simča Kalašová, která vystoupala 3 350 schodů, což byl 8. nejlepší dnešní výsledek vůbec.

 

V jednotlivcích se Julča Hrochová nejlepším dnešním výkonem, 6 020 schodů, dostala na průběžné 3. místo (mimochodem, pak si prý dala ještě 2 hodiny on-line gymnastiky…). Pavel Uhlíř, nejlepší z dospělých, stále drží své tempo a posunul se již na 10. místo.

 

Ze zákulisí se k nám dostala tentokrát historka o tom, že naše výzva vyvolává i sestro-bratrské nevraživosti. V některých domácnostech již dochází k ucpávání schodů vlivem neobvykle velkého provozu. Na schody se tak již píše pořadník a bedlivě se hlídá, zda někdo nepřekročil čas, který mu byl v rámci rodiny na schodech vymezen.

 

Jste všichni skvělí a těšíme se zítra na nové výsledky.

 

Mikulovka Olé!

 

 

Výzva - den 3 - a znovu zlepšení

27. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Musím zopakovat začátek včerejšího komentáře: Ačkoliv se zdálo, že výkon z minulého dne výzvy nelze překonat a účastníci se už určitě budou třetí den (vždyť to je kritický den!!) postupně hroutit únavou, tak třetí den účastníci výzvy dohromady vystoupali 168 249 schodů, tedy 28 602 výškových metrů!! Celkem účastníci vystoupali za tři dny již více než 420 tisíc schodů!

 

Do výzvy se zapojily navíc znovu i další osoby, takže v rámci výzvy již alespoň jeden schod vystoupalo 172 osob!! Jste všichni skvělí!!

 

Zítra nás čeká prostřední den výzvy. Schody těšte se na nás!

 

V celkovém pořadí již dvě družstva překonala „střechu planety“. Starší žákyně A už vystoupaly do výšky, která je letovou hladinou pro velké dopravní letouny, a nad Mt. Everest se dostaly i naše nejmladší – přípravka.

 

V jednotlivcích se medailové příčky nezměnily, ale již na 4. místo se dostala nejlepší z přípravky, Julča Hrochová.

 

Nejlepším dospělým je stále skvělý Pavel Uhlíř, který si polepšil mezi mladými dravci na 13. místo. Druhá v této kategorii je Irča Zelenková (máma našeho kyborga, geny se prostě nezapřou) a třetí je Bohouš Křeček.

 

Podle našich neoficiálních informací je nejstarším účastníkem jeden z našich trenérů, Ivan, který ve svých 73 letech vystoupal za tři dny pěkných 912 schodů.

 

Nejlepší z další velmi prestižní kategorie, tedy trenérů, je zatím Tomáš Bednář na průběžném 40. místě. Tomáš, coby předseda našeho oddílu si zřejmě pozici nejlepšího z trenérů díky autoritě své funkce uhájí, i když Zdenda Míka se mu pomalu blíží...

 

Na závěr si dovolím jednu perličku ze zákulisí, která se k mě dostala „z obvykle dobře informovaných zdrojů“: V jedné nejmenované rodině prý došlo v úterý k hádce o to, kdo půjde s košem k popelnici. To asi není nic mimořádného, o tom se vedou spory asi v mnoha rodinách. Tady se prý ale hádali, neboť chtěli jít všichni – přecijenom vidina důvodu pro možnost vyšlapat si další schody, byla hodně lákává. Nakonec to prý v rodině vyřešili šalamounsky - odpad rozdělili na více dílů, aby mohla jít celá rodina. I takové situace výzva přináší:-)  

 

Jste všichni skvělí a těšíme se zítra na nové výsledky.

 

Mikulovka Olé!

 

 

Výzva - den 2 - ještě jsme zrychlili!

26. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Ačkoliv se zdálo, že výkon z prvního dne nelze překonat a účastníci se budou postupně hroutit únavou, tak druhý den účastníci výzvy dohromady vystoupali 147 696 schodů, tedy 25 108 výškových metrů!!

 

Do výzvy se zapojili navíc i další osoby, takže v rámci výzvy již alespoň jeden schod vystoupalo už 165 osob!! Jste všichni skvělí!!

 

Uvidíme, co přinese středa, jak se bolavé nohy a klouby projeví na výkonech 3. den.

 

Celkové pořadí zatím suverénně ovládají starší žákyně A, které už vystoupaly skoro na Mt. Everest. Asi jim změníme startovní čáru a místo úrovně hladiny moře je necháme stoupat ze dna Mariánského příkopu. Nicméně se obávám, že vyhrají i tak, ale uvidíme, zda jim nedojde dech.

 

Ale rýsuje pár zajímavých minivýzev:

- vystoupají víc schodů hráčky přípravky nebo jejich rodinní příslušníci? Zatím mají převahu děti nad dospělými, ale je před námi ještě 5 náročných dnů.

- další zajímavá výzva se rýsuje mezi rodinnými příslušníky žákyň a dorostenek. Zde zatím vedou rodiny od žákyň, ale včera tomu bylo naopak.

 

V jednotlivcích vládne pořadí suverénně kyborg Zelí z áčka starších žákyň. Za dva dny vystoupala již 10 710 schodů...

Na druhém místě je Filip, brácha Anči Taussigové, čili zástupce skupiny trenéři+rodiny dorostenek. Zatím zdolal 6 148 schodů.

Bronz si zatím vychodila Jana Rojková z áčka žákyň (5 606 schodů). Za ní jsou Kačka Honcová (kad B, 5 190 schodů), Terka Medalová (st žně A, 5 151 schodů), Viky Šimáčková (st žně A, 5 069 schodů) a na průběžném sedmém místě je nejlepší z přípravky - Julča Hrochová (4 890 schodů).

Za obrovskou pochvalu jistě stojí i výkon nejlepšího dospělého, kterým je Pavel Uhlíř, který zatím zvládl 3 396 schodů, což ho řadí na krásné 14 místo.

 

Uvidíme, jak středa s pořadím promíchá.

 

Jste všichni skvělí a těšíme se zítra na nové výsledky.

 

Mikulovka Olé!

 

 

 

Výzva - den 1 - aktualizace

26. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Jak bylo avizováno, skupina Trenéři+ rodiče byla rozdělena na 3 skupiny - na přípravku, žákyně a dorost.

 

Výzva - den 1 - hodně svižný úvod

25. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

Výzva stoupání do schodů nám zčala ve vysokém tempu. Všichni jsou očividně plni(y) sil, a tak za první den účastníci zdolali celkem 99 885 schodů a nastoupali 16 980 výškových metrů!!

 

Do výzvy se první den zapojilo 84 hráček a 8 trénerek a trenérů, ale také 51 rodinných příslušníků hráček!!

 

Jste všichni skvělí, uvidíme, jak komu vydrží síly, kdo druhý den přidá a kdo ubere.

 

V průběžném vedení je zatím společné družstvo trenéři+rodiče, ale vzhledem k vysokému počtu osob v tomto družstvu bude asi brzo rozděleno do více družstev.

 

Mikulovka Olé!

 

Od pondělí 25.1 tu je nová výzva - mikulovka bude stoupat do výšin

24. 1. 2021

| Rubrika: Aktuality

V týdnu 25.1-31.1 proběhne nová celoodílová výzva s názvem

 

Vystoupej po svých na Mt. Everest!!!

 

Výzva má jednoduchá pravidla – v týdnu 25.-31.1 nastoupat co nejvíce schodů.

 

Hráčky z celého oddílu od přípravky po juniorky jsou rozděleny do 9 družstev a desáté, takové kulaté jubilejní superdružstvo a jasný favorit celé soutěže, je družstvo složené z trenérů a rodičů!!!

 

Průběžné výsledky budou každý den zde na webu i na našem Facebooku.

 

Uvnitř článku jsou popsána podrobněji pravidla výzvy.